Mat i fjæra kveld på Sjølund

Mat i fjæra kveld på Sjølund

Turkokk: I kveld vil Riikka Holopainen inspirere oss til å lage mat fra og i naturen.

Når: Onsdag 19.8.2020 kl 18:00 – 21:00

Kvelden er nå fulltegnet, men du kan sette deg på venteliste ved å melde deg på her: venteliste. Det er plass til maks 15 stk. Vi praktiserer først til mølla prinsippet. De første 15 får plass, øvrige settes på venteliste.

Pris: 50 kr per pers til innkjøp for kvelden. Du får beskjed om hvor du skal vippse/overføre når du får melding om at du er med.

Ta med: tallerken, bestikk og kaffekopp.

Mat på tur trenger ikke å være kjedelig! I naturen finnes det mange ubenyttede ressurser som vi kan bruke til matlaging på padletur. Og vi som padler er jo så heldige at vi kan ta med oss litt ekstra utstyr og mat, enten i egen kajakk eller i padlekameraten sin sjark.

I løpet av kvelden vi skal lære om planter og urter som finnes i naturen og vi skal lage en varm rett og pannekaker på bål. Kanskje lærer vi litt om bålbrennere også. Ønsker du å lære litt om dette og i tillegg ha en koselig kveld med litt matlaging på bålet i Sjølund? Meld deg på.

Riikka jobber til daglig som kokk på Fjellheisen. Når hun ikke arbeider er hun ofte å finne på tur, som regel med kameraet i den ene hånden og selvlaget turmat i den andre.

Dere er hjertelig velkommen!


Riika

Leave a Reply

%d bloggers like this: